Grzybowo – plaża

Grzybowo jest wioską znajdującą się blisko Kołobrzegu. Jeśli tylko turyści, którzy tutaj jeszcze nigdy nie byli, pytają z czego słynie ten kameralny kurort, najczęściej słyszą, że z plaży. Z pewnością w pierwszej chwili wielu z nich stwierdzi, że nic ciekawego nie może być w dużej ilości piasku. Szybko zmieniają zdanie, kiedy przyjeżdżają tutaj i przekonują się na własne oczy, że tutejsza plaża, to nie tylko piasek. Zatem wszyscy, którzy są bardzo zaintrygowani, mogą już spokojnie rezerwować noclegi w Grzybowie. Dzięki temu przekonamy się bardzo szybko, jak to jest z tym zejściem do morza, a także miejscem do opalania. Baza noclegowa nie narzeka na brak wczasowiczów, a wręcz ich przybywa, więc coś w tym tajemniczego na pewno musi być.

Pierwsze co może uderzyć nas w tym miejscu, to wyjątkowy spokój. Chociaż bazy noclegowe są przepełnione, to jednak na plaży nie ma tak wielkiego zgiełku oraz tłoku, by każdy na każdego wchodził. Zatem jeśli ktoś uwielbia Bałtyk, ale nie lubi tłumów wczasowiczów, to właśnie Grzybowo będzie idealnym miejscem na wakacyjny wypoczynek. Drugim powodem, dla którego warto wybrać plażę w Grzybowie, na pewno jest to, że znajduje się tutaj jaśniutki i niezwykle drobny piasek. Czy jest coś milszego dla bosych stóp, które przecież uwielbiają takie delikatne podłoże? Żadnych kamieni, kamyczków oraz innych nieprzyjemnych drobinek, które mogłyby zakłócić spacer po plaży, oczywiście boso.

Na powyższych argumentach, nie kończą się zalety plaży w Grzybowie. Tutaj mamy do czynienia z bardzo ciekawym zjawiskiem. Jest nim mianowicie wcinanie się w ląd linii brzegowej morza. Na pierwszy rzut oka nie dostrzegamy niczego nadzwyczajnego. Ale to sprzyja temu, że rzeczywiście bardzo często w tych regionach mamy okazję na kąpiel w cieplejszej wodzie, niż w innych miejscowościach nadmorskich. Skoro jesteśmy bardzo blisko Kołobrzegu, to również możemy cieszyć się urokami niezwykłego mikroklimatu. Nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się tym, że w naturalny sposób możemy wdychać bardzo duże ilości jodu. Poszukując dreszczyku emocji, można wybrać się plażą w kierunku Dźwirzyna. To właśnie na tym odcinku rozciąga się plaża naturystów. Jest to miejsce, w którym nikt nie krępuje się swoją nagością. Zatem jeśli tylko ktoś ma ochotę, może się na nią wybrać.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>