Noclegi z bajecznymi widokami – Zakopane

Zakopane to miasto słynące przede wszystkim z bliskości majestatycznych Tatr Wysokich, które podziwiać można z każdego punktu Krupówek – najsłynniejszej ulicy południowej Polski. Krupówki to szeroki, brukowany deptak, pełny sklepików z pamiątkami, regionalnymi serkami i innymi przysmakami oraz z wieloma tradycyjnymi, góralskimi karczmami z muzyką na żywo co wieczór. Ulica ta tętni życiem przez cały dzień. Rano spotkać można tu wiele rodzin z dziećmi, fotografującymi się z dużymi pluszakami, podziwiającymi ulicznych tancerzy, portrecistów i mimów. Wieczorem zaś ulica rozbrzmiewa muzyką smyczkową i pachnie mięsem z grilla. Będąc w Zakopanem, koniecznie skosztować trzeba golonki z grilla z kapustą i grula – ziemniaka z białym serem, a już obowiązkowo zjeść trzeba przynajmniej jednego oscypka – tradycyjny owczy serek. Najlepiej smakuje podpieczony na grillu i podany z żurawiną.

Będąc na Krupówkach, można zejść na sam dół ulicy i wjechać kolejką na Gubałówkę, z której szczytu rozpościera się cudowny widok na panoramę Tatr. Na szczycie można zjeść coś pysznego, pojeździć na koniu, a nawet na quadzie. Swoich sił można tam również spróbować na jednej ze ścianek wspinaczkowych, albo w parku linowym. Ogrom atrakcji przyciąga do Zakopanego co roku miliony turystów z całej Polski. Miasto jest jednak doskonale przygotowane na goszczenie takich ogromnych mas ludzi. Baza noclegowa jest naprawdę imponująca. Noclegi z bajecznymi widokami, Zakopane oferuje na każdym kroku (sugestie noclegowe:http://meteor-turystyka.pl/noclegi,zakopane,0.html). Znajdziemy tam zarówno drogie, ekskluzywne hotele ze spa, jak i małe, kameralne pensjonaty. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Na pewno niebywałą atrakcją jest nocleg w jednym ze schronisk górskich. Jednym z większych jest duże, murowane schronisko na Kalatówkach u stóp Kasprowego Wierchu. Ze schroniska na dużej polanie, obserwować można kolejkę, wwożącą każdego dnia turystów na szczyt góry. Kolejnym pięknym miejscem jest schronisko nad Morskim Okiem, z którego co rano podziwiać można wschody słońca nad majestatycznymi, górskimi szczytami. Morskie Oko, mimo tłumów turystów nie traci swego uroku. Jeśli jednak chcemy uniknąć tłumów, warto wybrać się na położony nieco wyżej Czarny Staw. Strome podejście sprawia, że jest tam zdecydowanie mniej tłoczno. Noclegi w schroniskach są dość kosztowne, a standardy pokoi odbiegają od tych hotelowych, jednak za tak piękne widoki i bezpośrednie obcowanie z naturą, warto zapłacić każdą cenę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>