Podlasie dla każdego

Wakacje w uroczym, drewnianym domku gdzieś na odludziu, pobyt w ekskluzywnym hotelu SPA, wczasy lub szkolenie w ośrodku konferencyjno-wypoczynkowym czy całkowity relaks na campingu z dala od wielkomiejskiego zgiełku – oto parę możliwości jakie daje Podlasie. Bogata baza noclegowa i setki ofert noclegowych poza sezonem. Choć czas wakacyjny dobiegł końca, wiele osób z pewnością nie wykorzystało jeszcze całego urlopu na letnie wojaże. Choć codzienny pośpiech i nieustanna gonitwa rzadko pozwalają na dokładne przygotowanie najkrótszych nawet planów urlopowych warto zarezerwować choćby jeden jesienny weekend na wypoczynek na Podlasiu.

Jest to rejon wypełniony wręcz urokliwymi miejscami, które pozwalają regenerować siły przed kolejnymi wyzwaniami zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Podlasie oferuje turystom noclegi szczególnie poza sezonem letnim. Warto się tu wybrać zarówno na rodzinną wyprawę jak i na romantyczny weekend we dwoje. Wiele dużych korporacji jak i niewielkich rodzinnych przedsiębiorstw wybiera podlaskie krajobrazy na tło różnego rodzaju konferencji i szkoleń pracowniczych. Tereny te oferują szereg atrakcji na świeżym powietrzu bez względu na aktualna pogodę i porę roku. W lecie można tu jeździć konno, organizować spływy kajakowe czy wybrać się na kulig przy sprzyjających warunkach zimową porą.

Wielbiciele historii i wielokulturowości znajdą na Podlasiu liczne zabytki architektury sakralnej oraz słynny szlak maryjny. Najprawdopodobniej każdy, kto miał już okazję przebywać w tym miejscu, zwłaszcza w okresie letnich wakacji mógł z pewnością spróbować, jak smakuje lokalna wielokulturowość, w dosłownym tego słowa znaczeniu. Niezliczone festyny z przepyszną regionalną kuchnią, tatarskie agroturystyki czy restauracje z kuchnią litewską i polską nadają podlaskiej ziemi wyśmienity smak i aromat. Nie ulega wątpliwości, że każdy pobyt okraszony takimi wielokulturowymi smakami na długo pozostaje w pamięci.

Podlasie staje się coraz bardziej popularne nie tylko wśród Polaków, ale również za zachodnia granicą. Warto zatem się pośpieszyć, aby zasmakować lokalnego folkloru zanim na dobre zostanie opanowane przez turystów. To cudne krajobrazy, fantastyczni ludzi i niecodzienne smaki oraz zapachy. To wszystko czeka na wyciągnięcie ręki.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>