Rowy – urokliwa miejscowość na wczasy

Rowy to urokliwa miejscowość wczasowa, położona tuż nad otwartym morzem, wśród lasów sosnowych. To spokojne i przytulne miejsce – w odróżnieniu od znanych i hałaśliwych, dużych kurortów. Rowy położone są  pomiędzy morzem, a jeziorem Gardno. Pomimo tego, iż Rowy są stosunkowo niewielką miejscowością, posiadają rozbudowaną bazę noclegową i infrastrukturę turystyczną. Mogą zapewnić wiele atrakcji i możliwości wypoczynku.

Położenie miejscowości na pograniczu Słowińskiego Parku Narodowego jest także jej niewątpliwą i niezaprzeczalną zaletą – zapewnia kontakt z naturą, świeże powietrze i możliwość relaksu w otoczeniu pięknej przyrody. Wielbiciele aktywnego wypoczynku zdecydowanie powinni zainteresować się licznymi trasami rowerowymi, które znajdują się w okolicy. Nie trzeba nawet mieć własnego sprzętu – w Rowach znajduje się wiele wypożyczalni rowerów. Niektóre z tras dają możliwość wjazdu na teren parku narodowego. Otoczenie tej niewielkiej miejscowości to zielone, pełne ptaków lasy, pagórkowate łąki i niesamowicie świeże powietrze. Wizja przebywania w bliskim kontakcie z naturą jeszcze bardziej zachęca do wynajęcia noclegu w jednym z licznych domków letniskowych. W Rowach można przenocować na polu namiotowym, to coś dla wielbicieli biwaków i kempingów. Nie brakuje także pensjonatów oraz pokoi, w których możemy znaleźć zakwaterowanie. 

Nad brzegiem rzeki Łupawy znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego – kajaków i rowerków wodnych. A jeśli o wybrzeżach mowa, nie sposób nie wspomnieć o plaży, która położona jest niesamowicie blisko Rowów – zaledwie kilka minut piechotą z każdego miejsca. W samej zaś miejscowości znajdziemy liczne sklepiki z lokalnymi pamiątkami, pocztówki i wiele punktów gastronomicznych, w których można smacznie zjeść. Poza wyżej wymienionymi atrakcjami, możemy również wybrać się w rejs po morzu na pokładzie rybackiego kutra, skorzystać z wypożyczalni gokartów, czy też zagrać w minigolfa. Wielbiciele koni również nie będą rozczarowani. Bardzo blisko Rowów znajduje się szkółka jazdy konnej. Co roku w miejscowości rozbija się lunapark – jedna z ulubionych rozrywek dzieci, choć oczywiście nie tylko. Nikt nie jest przecież zbyt dorosły na dobrą zabawę. W parku znajduje się niewielki amfiteatr, w którym regularnie odbywają się rozmaite imprezy i koncerty.

One thought on “Rowy – urokliwa miejscowość na wczasy

  1. Rowery wodne, kajaki, normalne rowery, rejs kutrem rybackim, minigolf, szkółka jeździecka, Słowiński Park Narodowy – tyla atrakcji w niewielkich Rowach

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>