Stare vs nowe? Słupsk odpowiada

Słupsk to całkiem spore miasto, bo liczące niemalże sto tysięcy mieszkańców, położone w województwie pomorskim. To historyczne miejsce z wieloma zabytkami, pozostałościami murów obronnych, a także magicznymi zakątkami, w których można spędzić romantyczne chwile ze swoją drugą połówką. Słupsk jest na tyle atrakcyjną miejscowością, ponieważ znajduje się około osiemnastu kilometrów od Morza Bałtyckiego. To doskonały dystans na rodzinne wycieczki rowerowe.

Słupsk jest z pewnością atrakcyjną miejscowością wypoczynkową, jednak nie jest tłumnie oblegana przez turystów, a z pewnością ma swój urok, czar, a także wiele do zaoferowania swoim gościom. Jak już wcześniej wspominaliśmy miasto jest swego rodzaju kolebką polskiej historii, tradycji i kultury. Słupsk prawa miejskie otrzymał już na początku trzynastego wieku. Z racji tego faktu na terenie miejscowości znajduje się wiele okazałych gotyckich budynków, pochodzących właśnie z epoki średniowiecza. Są to nie tylko pozostałości potężnych murów obronnych, ale także młyny, wieże oraz kościoły z bogatymi zdobieniami. Jednak historia i zabytki to nie wszystko, co ma do zaoferowania Słupsk. Mało kto wie, że w pobliżu miasta znajduje się jeden z najstarszych, a zarazem najpiękniejszych parków krajobrazowych w Polsce – Park Krajobrazowy Dolina Słupi. Już po samej nazwie kompleksu można się domyślić, że najbardziej urodziwymi obszarami są dorzecza Słupi oraz sama rzeka, które meandrycznie wije się pośród drzew i bujnej roślinności. Warto dodać, że ukształtowanie terenu jest lekko pagórkowate, co sprzyja powstawaniu licznych potoków i strumieni. Park Krajobrazowy Dolina Słupi to prawdziwa oaza ciszy i spokoju, gdyż lasy stanowią ponad 70% jego powierzchni. Znajdziemy tu też wiele cennych i całkowicie chronionych gatunków roślin. Na prawdziwych miłośników przyrody oraz tropicieli zwierząt czeka miłe spotkanie z miejscowymi mieszkańcami, jak na przykład z łosiem, danielem, borsukiem, czy wydrą. Spacer po parku umili z pewnością śpiew ptaków, takich jak derkaczy czy żurawi.

Na atrakcyjność Słupska wpływa także bogata baza noclegowa (do znalezienia pod hasłem: Słupsk wolne noclegi), która obfituje w wiele luksusowych i nowoczesnych apartamentów. W tak eleganckich miejscach można poczuć się po królewsku, gdyż wnętrza są iście królewskie. Wiele luksusowych hoteli zostało zlokalizowanych w odrestaurowanych zabytkach. Nocleg w takich miejscach to nie lada przeżycie. W Słupsku zadowoleni powinni być także wielbicie noclegów w pensjonatach, w których za stosunkowo niską cenę otrzymuje się komfortowe i przestronne wnętrza, a także wiele udogodnień. Słupsk to z pewnością dobre miejsce na wakacje. Połączenie historii z nowoczesnością, architektury z naturą tworzy wspaniałą harmonię, która zagwarantuje nam wspaniały wypoczynek.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>