Zawoja a atrakcje turystyczne

Wiele osób boryka się z problemem zaplanowania rodzinnego wyjazdu. Trzeba wtedy wziąć pod uwagę preferencje wszystkich wczasowiczów oraz znaleźć takie miejsce, gdzie nikt nie będzie się nudził. Jeśli planujemy wyjechać z dziećmi nie wszystkie szlaki górskie będą dla nich odpowiednie, a często poza możliwością pójścia w góry nie ma zbyt wielu atrakcji dla naszych pociech. Fajnie także, jeśli odwiedzenie jakiegoś miejsca, poza wakacyjną przygodą będzie choć trochę wiązało się z nauką czegoś nowego. W związku z czym idealnym miejscem na taki wyjazd z pewnością będzie położona w Małopolsce wieś Zawoja. To miejsce położone niedaleko granicy ze Słowacją słynie z turystyki.

Babiogórski Park Narodowy otwiera liczne możliwości pieszych wędrówek, na czele ze zdobyciem korony Beskidu czyli Babiej Góry. Baza noclegowa w Zawoi –>{} jest bardzo dobrze rozwinięta, a dużym atutem jest fakt, że w koło jest pełno atrakcji. Najmłodszych z pewnością ucieszy wizyta w parku linowym, gdzie będą mogli szaleć bez końca. Garść ciekawych informacji o specyfice regionu oraz tamtejszej faunie i florze z pewnością dostarczy wizyta w skansenie w Markowej oraz Ośrodku Edukacyjnym Babiogórskiego Parku Narodowego. Ze względu na dużą ilość ciekawym imprez w plenerze, jakie się tam odbywają bardzo prawdopodobne, że uda nam się w którejś uczestniczyć. A czy może być coś lepszego niż świetna zabawa na świeżym powietrzu?

Liczne jeziora oraz wodospad zapewniają niezapomniane widoki, które jeszcze przed długi czas będziemy wspominać. Zarówno dzieci jak i dorosłych na pewno zaciekawi Muzeum Górskie „Korona Ziemi”. Znajdują się w nim makiety, mierzące nawet 3 metr wysokości przedstawiające najwyższe szczyty ziemi oraz oczywiście pobliską Babią Górę. Żeby nie było tak zwyczajnie, jest to centrum multimedialne. Naszym przewodnikiem jest tablet. Zawarte w programie treści są przekazywane w sposób atrakcyjny i łatwy do zapamiętania. Zawoja –>{https://pl.wikipedia.org/wiki/Zawoja} to nie tylko świetne miejsce na letni weekend czy dłuższe wakacje, to także miejsce, gdzie będziemy się świetnie bawić zimą. Stoki narciarskie czekają wtedy na miłośników białego szaleństwa. Podsumowując trzeba wziąć pod uwagę preferencje wszystkich wczasowiczów oraz znaleźć takie miejsce gdzie nikt nie będzie się nudził. Jeśli planujemy wyjechać z dziećmi nie wszystkie szlaki górskie będą dla nich odpowiednie, a często poza możliwością pójścia w góry nie ma zbyt wielu atrakcji dla naszych pociech.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>